עיצוב פנים

home

שירות מיוחד
רעיונות
לעיצוב הבית
התקשרו אלי, ספרו לי מה רציתם לעשות בבית, לשנות, לעצב, להוסיף…. כל מה שעולה על דעתכם. אשמח לתת עצה טובה, טיפ, הכוונה ואם תרצו אשמח גם להיפגש. גלי שגב 054.4400318 segev.gali@gmail.com www.segev-design.co.ii

עיצוב פנים, איננו רק “סביבה יפה”, עיצוב פנים נועד לאפשר לנו לחיות בסביבה מותאמת לצרכינו. כלומר לעצב את הסביבה כך שתהיה הנוחה והיעילה ביותר עבור מי שחי בה. אנחנו כבר יודעים שלסביבה בה אנו חיים, עובדים ופועלים, יש משקל רב ביותר על אופן התפקוד שלנו, על מיצוי הפוטנציאל שלנו, על הרגשות שלנו, מצב הרוח והאווירה סביבנו. החלל הינו בבואה שלנו ויש ביכולתו להוות גם כח מניע עבורנו.

כולנו חווינו ולו פעם בחיינו, את התחושה שסביבה יכולה ליצור. אם פעם טיפסתם על ראש הר נישא ונגלה לפניכם נוף מרהיב, חשתם בהתרוממות הרוח, באופטימיות ותחושת המסוגלות. מכאן שלסביבה החיצונית יש את היכולת להשפיע על הרגשות. זו המהות בעיצוב פנים, לייצר סביבה אופטימאלית עבורכם, הן במרחב הפיזי והן באווירה והתחושות שהוא יוצר.

כיצד יוצרים סביבה מושלמת עבור כל אחד ואחת?

בארגון ותכנון נכון של החלל, כשכל דבר ממוקם “נכון”, ההתנהלות בחלל פשוטה וטבעית, כל דבר נמצא במקום בהתאם לצורך של המשתמש ובהרמוניה מלאה עם שאר הסביבה. אחרי הכרות עמוקה עם הצרכים ועם בני הבית, תכנון מוקפד על כל הרבדים, סדרי עדיפויות ותקציב, מתקבל חלל מתוכנן וחכם. זהו עיצוב פנים.                                                                                                                               

אחר כך, עליו מוסף כ Fine Tuning שלב בניית האווירה, יצירת ה”יפה” בהתאם לטעם ולתחושות שהלקוח רוצה ליצור במקום, זה כבר ה”הום סטיילינג”.

מתי צריך עיצוב פנים?

עיצוב פנים הינו אדריכלות ותכנון המרחב הפנימי, על כל המשתמע מכך. על מנת ליצור מרחב פרקטי, מותאם לצרכי המשתמשים, תוך התבוננות לאורך זמן ולייעודים השונים של החלל. מתוך למידת הצרכים ובחירת האופציה המשתלמת והאפקטיבית לדרישות הלקוח ופונקציונאליות המבנה יש צורך בתכנון מקיף המביא בחשבון את כל רבדיי המבנה.

לעיתים, יש ועולה הצורך בשינויי מבנה פנימיים, הזזת קירות, שינוי פתחים ועוד, באופן בו התוכניות השונות של בנייה ומערכות, תשתלבנה זו בזו לשם אותה תכלית כך שתפעול החלל יהיה טבעי ונח למשתמש.

תהליך העבודה בתכנון ואדריכלות פנים

כשלב ראשון בתכנון הפנים, חשוב להבין את הצרכים והכוונות העתידיות. לשם כך נדרשת הקשבה עמוקה מצדי. רק אז, ניתן להתחיל ולתכנן את הבית, המשרד או הקליניקה, באופן שיהיה הפרקטי הנוח והנעים ביותר למי ששוהים בו.

הבנת השטח הקיים וניצולו האופטימאלי כחלק מהתכנון החדש, ניצול האור הטבעי, התייחסות לכיוונים, לקירות קיימים וקונסטרוקציה וכמובן לחיסכון בעלויות. תכנון וסרטוט, סנכרון בין כל מערכות החשמל, אינסטלציה, מיזוג, וכו’. עד לתוצאה משביעת רצון מכל בחינה, בחירת חומרי גמר כגון התאמת ריצופים וחיפויים, אלומיניום לחלונות, לא רק כאלמנט עיצובי אלא גם חסכוני ופונקציונאלי למשל לצרכי בידוד חום וקור, איטום מרעשים, קל לתחזוקה ועוד. כל שלב בבנייה נלקח בחשבון באופן כזה שיותאם ספציפית למקום ולצרכים שהוא אמור למלא לבעליו. כך החיים במרחב הופכים לנוחים ביותר והחיים בבית מאפשרים תנאים מושלמים למימוש הצרכים של המתגוררים או העובדים בו.

הכרות עמוקה עם הצרכים ותכנון נכון, מבטיחים הצלחה

בעיצוב הפנים, מושם דגש רב על תכנון ודיוק, ולשם כך אני יוצרת שרטוטים והדמיות לפני כל פעולה. על ידי תכניות בתכנת “אוטוקאד” והדמיות תלת ממדיות בתכנת “סקצ’אפ”, אני עוזרת ללקוח להכיר ולהבין את החלל על בוריו, כך שיוכל לחוות דעתו ולא תהיינה לו הפתעות בהמשך. תחקיר מעמיק על אורח החיים של הלקוח לצד הכרות רבת שנים ועמוקה עם בעלי מקצוע ומגוון החומרים בשוק, מאפשרים יצירת כתב כמויות והבנה ברורה של עלויות הפרויקט. פיקוח עיצובי ותיאום העבודה מול אנשי המקצוע ובעלי המלאכה. כך שלא תהיינה הפתעות וחריגות מהתקציב.

מה בין האדריכל למעצבת הפנים?

במסגרת עיצוב הפנים, חשוב לדון ברזולוציות הבסיסיות ביותר של החיים במקום. על ידי הבנה עמוקה זו ניתן קודם למקם את הריהוט הפונקציונאלי וסביבו להתאים את המבנה, ולא הפוך, כפי שקורה פעמים רבות. כך למשל אחרי שנחליט איפה יעמוד שולחן האוכל נוכל לקבוע היכן תהיה התאורה שתאיר עליו. באופן כזה, המבנה משרת את המתגוררים בו ולא הפוך. לכן, גם בבניה עם אדריכל, חשוב ומומלץ לשלב גם מעצבת פנים, שתבנה את התוכנית האדריכלית הפנימית, מתוך התייחסות לצרכים של בני הבית ולאופי חיי המשפחה.

אז למה מעצבת פנים?

תפקידי, כמעצבת פנים הוא ללמוד ולהכיר אתכם! לדעת מה אתם אוהבים, ומה הצרכים שלכם, מה הם החלומות שלכם, ולהביא בחשבון את כל אלה כדי שיחד ניצור מקום שישרת אתכם ולא אתם תעבדו עבורו. כזה שיהיה קל לתחזק, לנקות ולתפעל, כזה שאפשר יהיה לעבוד בו ולחיות בו בהתאם לאופי שלכם. למנוע רכישות מיותרות או טעויות שיעיבו על היום יום ולחסוך בתקציב למה שחשוב באמת. עיצוב פנים מיועד למי שרוצה להשיג מהבית, הדירה, החנות או המשרד שלו, ניצול ושימוש נכון במרחב שישרת את צרכיו במינימום עלויות! והכי חשוב, להרגיש ממש בבית. אחרי שמימשנו את פוטנציאל המבנה נהפוך את החלל שנוצר לאסתטי, מזמין, הרמוני, כזה שמדבר בדיוק לטעמכם ומרגש אתכם כל בוקר מחדש.

התמחויות

כמעצבת פנים, השתלמתי והרחבתי את סל כישוריי גם להום סטיילינג ופנג שואי . אני מתמחה בעיצוב ותכנון בתים, בהרחבות בקיבוצים ומושבים. עיצוב דירות ושינויי דיירים. מעצבת ומתכננת חנויות, משרדים (עם ניסיון בכל סדר גודל) וחללי עבודה. עיצוב פנים עסקי, דורש הבנה ייחודית והכרות עמוקה, על שלל המערכות המורכבות של תקרות פריקות, אקוסטיקה, מערכות תקשורת מורכבות, מצלמות, מחיצות זכוכית ותווי תקן, זאת ועוד. הן בבניה הפרטית והן למסחרית אני מספקת תוכניות מפורטות תכנון ועיצוב ייחודי של פרטי ריהוט, מטבחים, תכניות נגרות לביצוע ופרטים ייחודים בהזמנה אישית. אני כאן, כדי שהסביבה שלכם תעורר השראה, תהיה הרמונית ובעיקר מותאמת ונכונה בדיוק בשבילכם.

מוזמנים ליצור קשר

אשמח להכיר

גלי שגב. מעצבת פנים. הום סטיילינג. פנג שואי.

054-4400318

segev.gali@gmail.com

UpMaster - SEO, SEM, SMO, SMM, SERM קידום ובניית אתרים